Image

Terapeutit.

Uudenmaan Terapiapalvelut Oy:ssä on 14 toimintaterapeuttia. Perustajat Nadja ja Emmi sekä Sari, Anu, Kati, Miia, Sanni K, Noora, Sanni N, Marjaana, Salla, Sanna, Taru ja Satu. Terapeutit työskentelevät vastaanotoilla Helsingissä ja Vantaalla tai asiakkaan omassa toimintaympäristössä. Meiltä löytyy erityisosaamista lasten, nuorten ja aikuisten neurologisesta ja psykiatrisesta toimintaterapiasta sekä kehitysvamma- ja autismin kirjon ja neuropsykiatrisesta kuntoutuksesta.

Kyselyt vapaista terapiapaikoista Emmiltä tai Nadjalta. Jonotusaika vaihtelee n 1vko:sta-3kk. Jonotusaikaan vaikuttaa terapian toteutuspaikka, arkiympäristö vai vastaanotto sekä asiakkaan ja terapeutin aikataulujen yhteensopiminen.
Emmi Bergman

Emmi Bergman

Toimitusjohtaja
045 161 9076
emmi@terapiapalvelut.fi

LUE LISÄÄ »
Nadja Ristaniemi

Nadja Ristaniemi

Hallituksen PJ
045 161 9026
nadja@terapiapalvelut.fi

LUE LISÄÄ »

Anu Suni

Toimintaterapeutti
0405331088
anu.suni@terapiapalvelut.fi

LUE LISÄÄ »
Sari Salmela

Sari Salmela

Toimintaterapeutti
0413132211
sari@terapiapalvelut.fi

LUE LISÄÄ »

Sanni Nousiainen

Toimintaterapeutti
044 248 2467
sanni.nousiainen@terapiapalvelut.fi

LUE LISÄÄ »
Noora Peltopuro

Noora Peltopuro

Toimintaterapeutti
045-1536443
noora@terapiapalvelut.fi

LUE LISÄÄ »
Sanna Asteljoki

Sanna Asteljoki

Toimintaterapeutti
040 839 2025
sanna@terapiapalvelut.fi

LUE LISÄÄ »
Sanni Kippo

Sanni Kippo

Toimintaterapeutti
044-985 3148
sanni@terapiapalvelut.fi

LUE LISÄÄ »

Miia Meiseri

Kati Arasalmi

Toimintaterapeutti
0407663414
kati@terapiapalvelut.fi

LUE LISÄÄ »

Emmi Liukku

Toimintaterapeutti
044 248 8428
emmi.liukku@terapia-palvelut.fi

LUE LISÄÄ »
Marjaana Määttä

Marjaana Määttä

Toimintaterapeutti
044 545 5546
marjaana@terapiapalvelut.fi

LUE LISÄÄ »
Taru Järvi

Taru Järvi

Toimintaterapeutti
040-709 9659
taru@terapiapalvelut.fi

LUE LISÄÄ »

Miia Meiseri

Miia Meiseri

Toimintaterapeutti
040 764 9092
miia@terapiapalvelut.fi

LUE LISÄÄ »
Satu Railosvuo

Satu Railosvuo

Toimintaterapeutti
040-540 4984
satu@terapiapalvelut.fi

LUE LISÄÄ »
Salla Kutramoinen

Salla Kutramoinen

Toimintaterapeutti
045 358 8895
salla@terapiapalvelut.fi

(Vanhempainvapaalla)

LUE LISÄÄ »

Missio ja arvot.


Uudenmaan Terapiapalvelut Oy;n missiona on toteuttaa laadukasta ja asiakaslähtöistä toimintaterapiaa huomioiden asiakkaiden ja heidän lähipiirinsä arvot, tarpeet ja tavoitteet.

"Goals in my head
Activities in my pocket,
And fun in my heart"

-Schaaf, Roseann C-

Uudenmaan Terapiapalvelut Oy varmistaa laadukkaan terapiatyön toteutumisen
yhteistyössä asiakkaan, perheiden ja sidosryhmien kanssa mm. alkuhaastattelun, asiakaspalautteiden ja henkilökunnan ammatillisen koulutuksen kautta.

  • Arvo #1

    Yksilöllisyyden ja erilaisuuden hyväksyminen

  • Arvo #2

    Perhe- ja asiakaslähtöisyys terapiatyön pohjana.

  • Arvo #3

    Myötätuntoisen ja empaattisen ilmapiirin luominen asiakkaisiin ja työtovereihin.

  • Arvo #4

    Ammattitaidon kehittäminen ja ylläpitäminen jatkuvan tiedon hankinnan ja elämän mittaisen oppimisprosessin kautta.

  • Arvo #5

    Hauskuus ja huumori

Ota yhteyttä.

Tuliko mieleesi jotain kysyttävää? Ole meihin yhteydessä!

YHTEYSSIVULLE